NEZAPAMĆENO: Čudesni Leverkuzen ODBIJA da izgubi, Roma u završnici ispustila PRODUŽETKE i dva gola prednosti!
Fudbaleri Bajer Leverkuzena, Foto: Revierfoto / imago sportfotodienst / Profimedia

nesalomivi

Nemački šampion i dalje ne zna za poraz

Objavljeno: 23:13h
Andrej Kosić

Fudbaleri Bajer Leverkuzena plasirali su se u finale Lige Evrope.

Šampion Nemačke je bio blizu prvog poraza ove sezone, ali se po ko zna koji put izvukao i na neverovatan način izbegao poraz.

Bajer je u revanš meču polufinala remizirao sa Romom u Nemačkoj rezultatom 2:2, što je bilo dovoljno za prolaz u finale pošto je u Rimu Leverkuzen slavio rezultatom 2:0.

Italijanski velikan bio je blizu čuda, vodio je sa 2:0, ali je u samoj završnici ispustio prednost i ostao bez produžetaka.

Leverkuzen je dominirao u prvom poluvremenu. Ređali su se napadi izabranika Ćabija Alonsa, ali su se ređale i odbrane čudesnog Mileta Svilara.

Ezekijel Palasios je pogodio stativu, a srpski čuvar mreže je branio udarce Džeremija Frimponga, Adama Hložeka (više puta) i Amina Adlija.

Kao što to u fudbalu često biva, usledila je surova kazna za sve promašaje nemačkog velikana.

Džonatan Ta je napravio penal, a odgovornost je preuzeo Leandro Paredes. Argentinac je bez ikakvih problema savladao Mateja Kovara i doneo vođstvo Romi od 1:0.

Mile Svilar

Sredinom drugog dela igre, Roma je dobila novi penal. Hložek je igrao rukom u svojih 16 metara, što glavni arbitar Dani Makele nije video. Ipak, dobio je poziv iz VAR sobe i nakon gledanja snimka pokazao je na belu tačku.

Paredes je ponovo uzeo loptu i ponovo rutinski pronašao put do mreže za 2:0 i produžetke.

Činilo se u tom 66. minutu da će Leverkuzen doživeti prvi poraz ove sezone, ali se to, naravno, nije dogodilo.

Nastavio je domaćin sa promašajima, a pošto sam nije uspeo da postigne gol, to je pošlo za rukom jednom fudbaleru Rome. Naime, Đanluka Manćini je u 82. minutu postigao autogol i savladao neverovatnog Mileta Svilara.

Leverkuzen je u džepu imao finale, ali prosto nije želeo da izgubi, pa su se opasni napadi nastavili.

Svilar je sve branio, dva puta u kratkom periodu je zaustavio Frimponga, dok je Patrik Šik okušao sreću iz velike daljine, ali je loptu poslao pored gola.

Vreme je isticalo, a onda je na scenu stupio rezervista Josip Stanišić. Lepo je prihvatio loptu po desnoj strani, a onda napravio soloprodor i preciznim udarcem savladao, ovog puta, nemoćnog Svilara, koji je do tog trenutka imao 12 odbrana.

Usledilo je veliko slavlje na terenu i tribinama, a Leverkuzen je po ko zna koji put ove sezone izbegao poraz u poslednjim trenucima meča.

Bajer će se u finalu sastati sa Atalantom, koja je rutinski eliminisala Olimpik Marsej.

Na Velodromu je u prvom meču rezultat bio 1:1, da bi u revanšu u Bergamu italijanski tim slavio rezultatom 3:0.

Golove za "Boginju provincije" postigli su Ademola Lukman, Mateo Rugeri i rezervista El Bilal Ture.

Finale Lige Evrope na programu je 22. maja u Dablinu.